TNPW060320K0BEEN Vishay
TNPW060320K0BEEN Images
Please contact us for more photos of TNPW060320K0BEEN
Part Number TNPW060320K0BEEN
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW060320K0BEEN
Datasheet download TNPW060320K0BEEN.pdf
Request Quotation for TNPW060320K0BEEN
TNPW060320K0BEEN Specifications
Part Number TNPW060320K0BEEN
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Military Standard
Failure Rate
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Resistance Value 20 kOhm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm