ERA-3AEB103V Panasonic
ERA-3AEB103V Images
Please contact us for more photos of ERA-3AEB103V
Part Number ERA-3AEB103V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 10K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA-3AEB103V
Datasheet download ERA-3AEB103V.pdf
Request Quotation for ERA-3AEB103V
ERA-3AEB103V Specifications
Part Number ERA-3AEB103V
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 10 kOhm
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm