ERA14HD750U Panasonic
ERA14HD750U Images
Please contact us for more photos of ERA14HD750U
Part Number ERA14HD750U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 1210 75 Ohm 0.5% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA14HD750U
Datasheet download ERA14HD750U.pdf
Request Quotation for ERA14HD750U
ERA14HD750U Specifications
Part Number ERA14HD750U
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Case Size 1210
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Resistance Value 75 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm