ERA2AEB1961X Panasonic
ERA2AEB1961X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB1961X
Part Number ERA2AEB1961X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RES SMD 0402, 0.1%
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB1961X
Datasheet download ERA2AEB1961X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB1961X
ERA2AEB1961X Specifications
Part Number ERA2AEB1961X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Type Thin Film
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Family ERA2A
Lead Free Yes
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 1.96 kOhm
Rad Hard No
Tolerance 0.1 %
Packaging Punched Paper Tape and Reel
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm