ERJP14F3301U Panasonic
ERJP14F3301U Images
Please contact us for more photos of ERJP14F3301U
Part Number ERJP14F3301U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 3.3K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14F3301U
Datasheet download ERJP14F3301U.pdf
Request Quotation for ERJP14F3301U
ERJP14F3301U Specifications
Part Number ERJP14F3301U
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Size 1210
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Resistance Value 3.3 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 16 mg
Replacement Part Number PART-ERJP14F3301U
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJP14F3301U
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 5.49K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD