SMM02040C6812FB300 Vishay
SMM02040C6812FB300 Images
Please contact us for more photos of SMM02040C6812FB300
Part Number SMM02040C6812FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 68.1K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SMM02040C6812FB300
Datasheet download SMM02040C6812FB300.pdf
Request Quotation for SMM02040C6812FB300
SMM02040C6812FB300 Specifications
Part Number SMM02040C6812FB300
Case Style Conformal
Resistance Value 68.1 kOhm
Package Type Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.6 mm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Case Size 0204(1406)
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm