P-2010D1803DST1 Vishay
P-2010D1803DST1 Images
Please contact us for more photos of P-2010D1803DST1
Part Number P-2010D1803DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2010 180K Ohm 0.5% 4 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level P-2010D1803DST1
Datasheet download P-2010D1803DST1.pdf
Request Quotation for P-2010D1803DST1
P-2010D1803DST1 Specifications
Part Number P-2010D1803DST1
Supplier Package 2010
Termination Style Wraparound
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Tolerance 0.5 %
Package Type SMD
Case Style Molded
Power Rating 0.8 W
Pin Count 2
Resistance Value 180 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.48 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 5.3 mm