ERJB2AF122V Panasonic
ERJB2AF122V Images
Please contact us for more photos of ERJB2AF122V
Part Number ERJB2AF122V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 1.2K Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJB2AF122V
Datasheet download ERJB2AF122V.pdf
Request Quotation for ERJB2AF122V
ERJB2AF122V Specifications
Part Number ERJB2AF122V
Case Size 1206
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1.2 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm