ERJT06J470V Panasonic
ERJT06J470V Images
Please contact us for more photos of ERJT06J470V
Part Number ERJT06J470V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJT06J470V
Datasheet download ERJT06J470V.pdf
Request Quotation for ERJT06J470V
ERJT06J470V Specifications
Part Number ERJT06J470V
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 47 Ohm
Power Rating 0.25 W
Max Processing Temp 260
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm