ERJ2RKF5902X Panasonic
ERJ2RKF5902X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF5902X
Part Number ERJ2RKF5902X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 59K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF5902X
Datasheet download ERJ2RKF5902X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF5902X
ERJ2RKF5902X Specifications
Part Number ERJ2RKF5902X
Resistance Value 59 kOhm
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm