ERJS02F2402X Panasonic
ERJS02F2402X Images
Please contact us for more photos of ERJS02F2402X
Part Number ERJS02F2402X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 24K Ohm 1% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJS02F2402X
Datasheet download ERJS02F2402X.pdf
Request Quotation for ERJS02F2402X
ERJS02F2402X Specifications
Part Number ERJS02F2402X
Mounting Surface Mount
Resistance Value 24 kOhm
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm