MCR01MZPF59R0 ROHM
MCR01MZPF59R0 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF59R0
Part Number MCR01MZPF59R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 59 Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF59R0
Datasheet download MCR01MZPF59R0.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF59R0
MCR01MZPF59R0 Specifications
Part Number MCR01MZPF59R0
Type Thick Film
Supplier Package 0402
Max Processing Temp 260
Resistance Value 59 Ohm
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Size 0402
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm