ERA2AEB243X Panasonic
ERA2AEB243X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB243X
Part Number ERA2AEB243X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 24K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB243X
Datasheet download ERA2AEB243X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB243X
ERA2AEB243X Specifications
Part Number ERA2AEB243X
Resistance Value 24 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm