ERA2AEB2491X Panasonic
ERA2AEB2491X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB2491X
Part Number ERA2AEB2491X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 2.49K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB2491X
Datasheet download ERA2AEB2491X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB2491X
ERA2AEB2491X Specifications
Part Number ERA2AEB2491X
Tolerance 0.1 %
Pin Count 2
Supplier Package 0402
Termination Style Wraparound
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Style Molded
Power Rating 0.0625 W
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Resistance Value 2.49 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm