ERJ14YJ132U Panasonic
ERJ14YJ132U Images
Please contact us for more photos of ERJ14YJ132U
Part Number ERJ14YJ132U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 1.3K Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14YJ132U
Datasheet download ERJ14YJ132U.pdf
Request Quotation for ERJ14YJ132U
ERJ14YJ132U Specifications
Part Number ERJ14YJ132U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.5 W
Resistance Value 1.3 kOhm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm