TNPW06032K05BEEA Vishay
TNPW06032K05BEEA Images
Please contact us for more photos of TNPW06032K05BEEA
Part Number TNPW06032K05BEEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 2.05K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW06032K05BEEA
Datasheet download TNPW06032K05BEEA.pdf
Request Quotation for TNPW06032K05BEEA
TNPW06032K05BEEA Specifications
Part Number TNPW06032K05BEEA
Package Type SMD
Power Rating 0.1 W
Type Thin Film
Resistance Value 2.05 kOhm
Failure Rate
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Military Standard
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1.6 x 0.85 x 0.45 mm
Case Style Molded
Case Size 0603
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm