MCR03EZPFX68R0 ROHM
MCR03EZPFX68R0 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX68R0
Part Number MCR03EZPFX68R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 68 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX68R0
Datasheet download MCR03EZPFX68R0.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX68R0
MCR03EZPFX68R0 Specifications
Part Number MCR03EZPFX68R0
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Case Size 0603
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 68 Ohm
Type Thick Film
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm