ERA2AEB362X Panasonic
ERA2AEB362X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB362X
Part Number ERA2AEB362X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 3.6K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB362X
Datasheet download ERA2AEB362X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB362X
ERA2AEB362X Specifications
Part Number ERA2AEB362X
Resistance Value 3.6 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Tolerance 0.1 %
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm