ERA3AED203V Panasonic
ERA3AED203V Images
Please contact us for more photos of ERA3AED203V
Part Number ERA3AED203V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 20K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AED203V
Datasheet download ERA3AED203V.pdf
Request Quotation for ERA3AED203V
ERA3AED203V Specifications
Part Number ERA3AED203V
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 20 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm