MMU01020C4709FB300 Vishay
MMU01020C4709FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C4709FB300
Part Number MMU01020C4709FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 47 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C4709FB300
Datasheet download MMU01020C4709FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C4709FB300
MMU01020C4709FB300 Specifications
Part Number MMU01020C4709FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Case Size 0102(0805)
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Resistance Value 47 Ohm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm