ERA2AEB9092X Panasonic
ERA2AEB9092X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB9092X
Part Number ERA2AEB9092X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 90.9K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB9092X
Datasheet download ERA2AEB9092X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB9092X
ERA2AEB9092X Specifications
Part Number ERA2AEB9092X
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.0625 W
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Pin Count 2
Lead Finish Tin
Supplier Package 0402
Rad Hard No
Resistance Value 90.9 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Case Size 0402
Tolerance 0.1 %
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm