ERA2AED104X Panasonic
ERA2AED104X Images
Please contact us for more photos of ERA2AED104X
Part Number ERA2AED104X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 100K Ohm 0.5% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AED104X
Datasheet download ERA2AED104X.pdf
Request Quotation for ERA2AED104X
ERA2AED104X Specifications
Part Number ERA2AED104X
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 100 kOhm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm