ERA2AED203X Panasonic
ERA2AED203X Images
Please contact us for more photos of ERA2AED203X
Part Number ERA2AED203X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 20K Ohm 0.5% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AED203X
Datasheet download ERA2AED203X.pdf
Request Quotation for ERA2AED203X
ERA2AED203X Specifications
Part Number ERA2AED203X
Tolerance 0.5 %
Case Size 0402
Power Rating 0.0625 W
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Resistance Value 20 kOhm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm