ERA3AEB113V Panasonic
ERA3AEB113V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB113V
Part Number ERA3AEB113V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 11K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB113V
Datasheet download ERA3AEB113V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB113V
ERA3AEB113V Specifications
Part Number ERA3AEB113V
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 11 kOhm
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm