ERA3AEB273V Panasonic
ERA3AEB273V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB273V
Part Number ERA3AEB273V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 27K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB273V
Datasheet download ERA3AEB273V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB273V
ERA3AEB273V Specifications
Part Number ERA3AEB273V
Mounting Surface Mount
Resistance Value 27 kOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm