ERA3AEB6191V Panasonic
ERA3AEB6191V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB6191V
Part Number ERA3AEB6191V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 6.19K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB6191V
Datasheet download ERA3AEB6191V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB6191V
ERA3AEB6191V Specifications
Part Number ERA3AEB6191V
Case Size 0603
Resistance Value 6.19 kOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Tolerance 0.1 %
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm