ERA3AEB9530V Panasonic
ERA3AEB9530V Images
Please contact us for more photos of ERA3AEB9530V
Part Number ERA3AEB9530V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 953 Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AEB9530V
Datasheet download ERA3AEB9530V.pdf
Request Quotation for ERA3AEB9530V
ERA3AEB9530V Specifications
Part Number ERA3AEB9530V
Mounting Surface Mount
Resistance Value 953 Ohm
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm