MCR10EZHF1301 ROHM
MCR10EZHF1301 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHF1301
Part Number MCR10EZHF1301
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.3K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHF1301
Datasheet download MCR10EZHF1301.pdf
Request Quotation for MCR10EZHF1301
MCR10EZHF1301 Specifications
Part Number MCR10EZHF1301
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin Over Nickel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Military Standard
Failure Rate
Resistance Value 1.3 kOhm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Rad Hard No
Supplier Package 0805
Case Style Molded
Type Thick Film
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm