ERA3YEB102V Panasonic
ERA3YEB102V Images
Please contact us for more photos of ERA3YEB102V
Part Number ERA3YEB102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 1K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3YEB102V
Datasheet download ERA3YEB102V.pdf
Request Quotation for ERA3YEB102V
ERA3YEB102V Specifications
Part Number ERA3YEB102V
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Resistance Value 1 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Type Metal Film
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm