WSC692791R00FEA Vishay
WSC692791R00FEA Images
Please contact us for more photos of WSC692791R00FEA
Part Number WSC692791R00FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Wirewound 6927 91 Ohm 1% 3W \u00b120ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSC692791R00FEA
Datasheet download WSC692791R00FEA.pdf
Request Quotation for WSC692791R00FEA
WSC692791R00FEA Specifications
Part Number WSC692791R00FEA
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 17.53 x 6.98 x 7.11 mm
Resistance Value 91 Ohm
MSL Level 1
Case Size 6927
Tolerance 1 %
Operating Temperature -65 to 275 °C
Max Processing Temp 260
Power Rating 3 W
Temperature Coefficient ±20 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Depth 6.98 mm
Product Height 7.11 mm
Product Length 17.53 mm