CRCW06031K24FKEA Vishay
CRCW06031K24FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06031K24FKEA
Part Number CRCW06031K24FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1.24K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06031K24FKEA
Datasheet download CRCW06031K24FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06031K24FKEA
CRCW06031K24FKEA Specifications
Part Number CRCW06031K24FKEA
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 1.24 kOhm
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm