PTN1206H3323DST1 Vishay
PTN1206H3323DST1 Images
Please contact us for more photos of PTN1206H3323DST1
Part Number PTN1206H3323DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 332K Ohm 0.5% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PTN1206H3323DST1
Datasheet download PTN1206H3323DST1.pdf
Request Quotation for PTN1206H3323DST1
PTN1206H3323DST1 Specifications
Part Number PTN1206H3323DST1
Pin Count 2
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.4 W
Resistance Value 332 kOhm
Supplier Package 1206
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Tolerance 0.5 %
Package Type SMD
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84(Max)
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 3.2 mm