MCR10EZHFLR150 ROHM
MCR10EZHFLR150 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZHFLR150
Part Number MCR10EZHFLR150
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 0.15 Ohm 1% 1 4W \u00b1250ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZHFLR150
Datasheet download MCR10EZHFLR150.pdf
Request Quotation for MCR10EZHFLR150
MCR10EZHFLR150 Specifications
Part Number MCR10EZHFLR150
Case Size 0805
Package Type SMD
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±250 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 150 MOhm
Rad Hard No
Case Style Molded
Failure Rate
Type Thick Film
Military Standard
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm