ERA3EEB6191V Panasonic
ERA3EEB6191V Images
Please contact us for more photos of ERA3EEB6191V
Part Number ERA3EEB6191V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 6.19K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3EEB6191V
Datasheet download -
Request Quotation for ERA3EEB6191V
ERA3EEB6191V Specifications
Part Number ERA3EEB6191V
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin Over Nickel
Resistance Value 6.19 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm