PLT0805Z6502BSTS Vishay
PLT0805Z6502BSTS Images
Please contact us for more photos of PLT0805Z6502BSTS
Part Number PLT0805Z6502BSTS
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0805 65K Ohm 0.1% 1 4W \u00b15ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level PLT0805Z6502BSTS
Datasheet download PLT0805Z6502BSTS.pdf
Request Quotation for PLT0805Z6502BSTS
PLT0805Z6502BSTS Specifications
Part Number PLT0805Z6502BSTS
Pin Count 2
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84(Max)
Resistance Value 65 kOhm
Case Style Molded
Rad Hard No
Case Size 0805
Type Thin Film
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Supplier Package 0805
Package Type SMD
Temperature Coefficient ±5 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Lead Finish Tin|Silver|Copper
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 2.03 mm