ERA8AEB2740V Panasonic
ERA8AEB2740V Images
Please contact us for more photos of ERA8AEB2740V
Part Number ERA8AEB2740V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 274 Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA8AEB2740V
Datasheet download ERA8AEB2740V.pdf
Request Quotation for ERA8AEB2740V
ERA8AEB2740V Specifications
Part Number ERA8AEB2740V
Resistance Value 274 Ohm
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm