ERA8AEB820V Panasonic
ERA8AEB820V Images
Please contact us for more photos of ERA8AEB820V
Part Number ERA8AEB820V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 82 Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA8AEB820V
Datasheet download ERA8AEB820V.pdf
Request Quotation for ERA8AEB820V
ERA8AEB820V Specifications
Part Number ERA8AEB820V
Case Style Molded
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 82 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm