ERAV33J102V Panasonic
ERAV33J102V Images
Please contact us for more photos of ERAV33J102V
Part Number ERAV33J102V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0603 1K Ohm 5% 1 16W \u00b13300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERAV33J102V
Datasheet download ERAV33J102V.pdf
Request Quotation for ERAV33J102V
ERAV33J102V Specifications
Part Number ERAV33J102V
Temperature Coefficient ±3300 ppm/°C
Resistance Value 1 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Operating Temperature -40 to 125 °C
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm