ERJ-1GNF3400C Panasonic
ERJ-1GNF3400C Images
Please contact us for more photos of ERJ-1GNF3400C
Part Number ERJ-1GNF3400C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 340 Ohm 1% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-1GNF3400C
Datasheet download -
Request Quotation for ERJ-1GNF3400C
ERJ-1GNF3400C Specifications
Part Number ERJ-1GNF3400C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0201
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 340 Ohm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm