ERJ8ENF8201V Panasonic
ERJ8ENF8201V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF8201V
Part Number ERJ8ENF8201V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 8.2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF8201V
Datasheet download ERJ8ENF8201V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF8201V
ERJ8ENF8201V Specifications
Part Number ERJ8ENF8201V
Case Size 1206
Resistance Value 8.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm