MCR01MZPJ154 ROHM
MCR01MZPJ154 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPJ154
Part Number MCR01MZPJ154
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 150K Ohm 5% 1 16W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPJ154
Datasheet download MCR01MZPJ154.pdf
Request Quotation for MCR01MZPJ154
MCR01MZPJ154 Specifications
Part Number MCR01MZPJ154
Military Standard
Failure Rate
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Tolerance 5 %
Resistance Value 150 kOhm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.0625 W
Package Type SMD
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm