ERJ8GEYJ751V Panasonic
ERJ8GEYJ751V Images
Please contact us for more photos of ERJ8GEYJ751V
Part Number ERJ8GEYJ751V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 750 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8GEYJ751V
Datasheet download ERJ8GEYJ751V.pdf
Request Quotation for ERJ8GEYJ751V
ERJ8GEYJ751V Specifications
Part Number ERJ8GEYJ751V
Case Size 1206
Resistance Value 750 Ohm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm