ERJ2RKF3483X Panasonic
ERJ2RKF3483X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF3483X
Part Number ERJ2RKF3483X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 348K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF3483X
Datasheet download ERJ2RKF3483X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF3483X
ERJ2RKF3483X Specifications
Part Number ERJ2RKF3483X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 348 kOhm
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm