ERJ-2GE0R00X Panasonic
ERJ-2GE0R00X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2GE0R00X
Part Number ERJ-2GE0R00X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 0 Ohm Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2GE0R00X
Datasheet download ERJ-2GE0R00X.pdf
Request Quotation for ERJ-2GE0R00X
ERJ-2GE0R00X Specifications
Part Number ERJ-2GE0R00X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 0 Ohm
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Lead Finish Tin
Case Size 0402
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm