MCR18EZPF15R0 ROHM
MCR18EZPF15R0 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF15R0
Part Number MCR18EZPF15R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 15 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF15R0
Datasheet download MCR18EZPF15R0.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF15R0
MCR18EZPF15R0 Specifications
Part Number MCR18EZPF15R0
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Supplier Package 1206
Pin Count 2
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 15 Ohm
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin Over Nickel
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm