MCR18EZPF2203 ROHM
MCR18EZPF2203 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF2203
Part Number MCR18EZPF2203
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 220K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF2203
Datasheet download MCR18EZPF2203.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF2203
MCR18EZPF2203 Specifications
Part Number MCR18EZPF2203
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 220 kOhm
Type Thick Film
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm