ERJ-2RKF49R9X Panasonic
ERJ-2RKF49R9X Images
Please contact us for more photos of ERJ-2RKF49R9X
Part Number ERJ-2RKF49R9X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 49.9 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-2RKF49R9X
Datasheet download ERJ-2RKF49R9X.pdf
Request Quotation for ERJ-2RKF49R9X
ERJ-2RKF49R9X Specifications
Part Number ERJ-2RKF49R9X
Resistance Value 49.9 Ohm
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm
Product Weight 0.8 mg
Replacement Part Number PART-ERJ-2RKF49R9X
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ-2RKF49R9X
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0201 4.75K Ohm 0.5% 1 32W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R