RMCF0603FT8K06 Stackpole
RMCF0603FT8K06 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT8K06
Part Number RMCF0603FT8K06
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 8.06K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT8K06
Datasheet download RMCF0603FT8K06.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT8K06
RMCF0603FT8K06 Specifications
Part Number RMCF0603FT8K06
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Resistance Value 8.06 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm