| Part Number | ERJL06KF10CV |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 781200 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0805 0.1 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJL06KF10CV |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJL06KF10CV |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0805 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Resistance Value | 100 MOhm |
| Power Rating | 0.25 W |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 x 0.6 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Product Height | 0.6 mm |
| Product Length | 2 mm |
| Product Weight | 4 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJL06KF10CV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thin Film 0402 2.2K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERA2AEB222X.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0207(2309) 68 Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMB 02070C6809FB200.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 56 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJP08J560V.pdf |
|
ROHM | RES ANTI-SURGE 0805 1.8 OHM 0.4W 5% SMD Download PDF datasheet for ESR10EZPJ1R8.pdf |
|
TE Connectivity | Resistor, SMD, CPF (Chip Precision Film), CPF0603B680KE1, 0603 Pkg, \u00b10.1% Tol, 680k Ohm, 25PPM, T R 1k Download PDF datasheet for 1-1879417-5.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0805 49.9 Ohm 0.1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R Download PDF datasheet for PTN0805E49R9BBT1.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film 0402 475K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for MCR01MZPF4753.pdf |
|
ROHM | RES ANTI SULFUR 0603 30.1K OHM 1 10W 1% SMD Download PDF datasheet for TRR03EZPF3012.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 0204(1406) 0.75 Ohm 5% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R Download PDF datasheet for MMA02040C7507JB300.pdf |
|
NIC Components | Res 0402 0.056 Ohm 1% 1 16W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R Download PDF datasheet for NCST04FR056HTRF.pdf |