WSL2512R0600FEA Vishay
WSL2512R0600FEA Images
Please contact us for more photos of WSL2512R0600FEA
Part Number WSL2512R0600FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2512 0.06 Ohm 1% 1W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2512R0600FEA
Datasheet download WSL2512R0600FEA.pdf
Request Quotation for WSL2512R0600FEA
WSL2512R0600FEA Specifications
Part Number WSL2512R0600FEA
Resistance Value 60 MOhm
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Case Size 2512
Rad Hard No
Product Dimensions 6.35 x 3.18 x 0.635 mm
Lead Finish Matte Tin
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -65 to 170 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Product Depth 3.18 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 6.35 mm